Firma


Wizja Firmy

Firma STULZ jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań w zakresie wydajnych energetycznie technologii precyzyjnej kontroli temperatury i wilgotności, w szczególności w warunkach krytycznych.

Centra danych muszą polegać na szeregu bezawaryjnych systemów. Każda awaria mogłaby w ich przypadku skutkować poważnymi stratami zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i łącznym. Od ponad 40 lat opracowujemy i wytwarzamy produkty przeznaczone do precyzyjnej klimatyzacji centrów danych i innych wrażliwych obszarów. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nasza oferta zawierała jak najbardziej wydajne energetycznie, najwyższej jakości produkty cechujące się wyjątkowymi rozwiązaniami technicznymi. Ponadto podejmujemy działania na rzecz zwiększenia niezawodności operacyjnej i przyczynienia się do redukcji emisji CO2.


Produkty STULZ wydajnie chłodzą centra danych, systemy telekomunikacyjne, procesy produkcyjne, rozdzielnice, pomieszczenia biurowe, pomieszczenia laboratoryjne, archiwa.  


Centra danych


IT i telekomunikacja mają ogromne znaczenie dla gospodarki, nauki i administracji. Nawet bardzo krótkie przerwy w pracy systemów teleinformatycznych mogą skutkować ogólną niezdolnością do prowadzenia działalności oraz utratą cennych danych. Cały czas jesteśmy świadkami postępu w zakresie infrastruktury technicznej, komputerów i smartfonów, które stają się coraz bardziej dostępne i mają coraz większy wpływ na nasze codzienne życie prywatne i zawodowe. Sposób, w jaki się komunikujemy, oraz usługi multimedialne, z których korzystamy, zmieniają się praktycznie z dnia na dzień, skutkując coraz większym obciążeniem centrów danych. Wzrost mocy obliczeniowych oraz szybsze serwery nieuchronnie generują wyższe zużycie energii na chłodzenie technologii IT, co skutkuje zwiększeniem kosztów utrzymania całej infrastruktury w ruchu. Aby nadążyć za tymi zmianami, inwestujemy znaczny czas i środki w innowację oraz rozwój. Nowoczesne systemy klimatyzacji STULZ zapewniają niezawodną oraz energooszczędną pracę centrów danych i stacji bazowych telefonii komórkowej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.Zapewnienie odpowiednich warunków pracy urządzeń telekomunikacyjnych


W dzisiejszych czasach możemy prowadzić rozmowy telefoniczne w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi, ponieważ bezprzewodowe sieci telefonii komórkowej są dostępne na całym świecie. Stacje przekaźnikowe i odbiorcze telefonii komórkowej instalowane są na dachach, wieżach i masztach. Sprzęt przekaźnikowy umieszczany w kontenerach i szafach rozdzielnic przetwarza prawie całą energię elektryczną na energię cieplną. Jeżeli temperatura za bardzo wzrośnie, wrażliwe instalacje technologiczne mogą ulegać usterkom, skutkując całkowitą awarią sieci. Systemy klimatyzacji STULZ z linii Telecom utrzymują temperaturę pracy wrażliwych instalacji przekaźnikowych na stabilnym poziomie. Charakteryzują się one kompaktowym i wytrzymałym designem oraz wysoką efektywnością. Zapewniają stabilną temperaturę w stacjach odbiorczych i przekaźnikowych bez względu na pogodę. Systemy klimatyzacji STULZ umożliwiają niezakłóconą pracę sieci telefonii komórkowych na całym świecie.Wydajne chłodzenie obiektów szpitalnych

Systemy STULZ zapewniają klimatyzację z bardzo wysoką precyzją w specjalistycznych klinikach i szpitalach. Wysokie koszty eksploatacji systemu wpływają niekorzystnie na optymalizację wydatków prowadzonej działalności, w szczególności w branży medycznej.  Specjalnie w tym celu opracowaliśmy wewnętrzny agregat chłodniczy dedykowany do tego typu aplikacji. Jest on wyposażony w  pośrednie chłodzenie swobodne „free-cooling” zapewniające efektywną pracę. Ponadto zajmuje bardzo małą przestrzeń, gwarantując nieograniczoną dostępność oraz cichą pracę.  Nasze jednostki cechują się bardzo niskim poziomem emitowanego hałasu, co przekłada się na korzyści praktyczne, np. ograniczenie konieczności montażu izolacji dźwiękowej w klinikach i szpitalach.  

 


Chłodzenie w procesach przemysłowych


W przypadku przegrzania się maszyny przemysłowej wszystkie części danego urządzenia zatrzymują się, pociągając za sobą wstrzymanie procesu produkcji. STULZ oferuje szeroki asortyment produktów dla chłodzenia procesów przemysłowych od 1989 roku. Niezawodne chłodzenie maszyn, rozdzielnic i pomieszczeń sprzętowych oraz stabilność pracy przy wysokich obciążeniach zapewniają agregaty wody lodowej i systemy chłodnicze STULZ.

w górę